Finální verze nvda 2021.3.1 vylepšená podpora pro ms office

nv access vydává další stabilní verzi opensource odečítače obrazovky s označením Nvda 2021.3.1. Tato verze přináší podporu pro braillské řádky podporující HID standard, což v praxi znamená že již nebudou potřeba samostatné ovladače pro každý braillský řádek zvlášť. Dále byl aktualizován hlasový výstup espeak-mg a braillská tabulka LibLouis. LibLouis přináší nové braillské tabulky pro Ruštinu a Tshivenda. V pokročilých nastaveních přibyla možnost přepínat zvukové hlášení chyb zapsaných do logu. Nyní je možné takové hlášení aktivovat i pro stabilní verze Nvda. Během plynulého čtení v aplikaci ms word se posouvá i zobrazení aby bylo možné sledovat pozici kurzoru. Tato verze přináší rovněž mnohá vylepšení pro aplikaci ms office s využitím technologie UIA. Vzpomeňme, že díky tomu je například v Outlooku možné ignorovat více tabulek, které formují vzhled. Důležité poznámky: Z důvodu aktualizace našeho bezpečnostního certifikátu se může některým uživatelům stát, že nvda 2021.2 při kontrole aktualizací vypíše chybu. Proto Nvda nyní pravidelně žádá systém Windows o aktualizaci certifikátů, což v budoucnosti odstraní podobné problémy. Uživatelé, kteří narazí na tuto chybu musí Nvda aktualizovat ručně.

Nové vlastnosti

  • Přidána možnost definovat zkratku pro oznámení orámování buněk tabulky.
  • Přidána podpora pro HID standard, který umožňuje používat braillské řádky bez nutnosti mít samostatný ovladač pro každý řádek. Zařízení, které podporují tento standard NVDA automaticky rozpozná. Technickou specifikaci a způsob implementace na straně Nvda lze nalést na stránkách
    (anglicky).
  • Přidána podpora pro braillský řádek VisioBraille Vario 4.
  • Nvda nyní může oznamovat zapsané chyby do logu i ve stabilních verzích. Tato možnost se nachází v pokročilém nastavení.
  • V systému Windows 10 Nvda při vyhledávání v nabídce start nebo v jiných oknech např. v nastavení oznamuje počet návrhů.
  • Nvda nyní podporuje navigaci v tabulkách v mřížkovém zobrazení (prvek grid control vytvořený v PowerShellu jako Out-GridView cmdlet)

ke stažení

Stáhnout nvda 2021.3.1

Příspěvek byl publikován v rubrice novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *