NV access vydává další stabilní verzi open source oblíbeného odečítače Nvda s označením Nvda 2019.3.1
V této verzi došlo k zásadním změnám hlavně pod povrchem, konkrétně jde o přechod z prostředí python 2 na Python 3, rovněž byl přepracován systém na zpracování řeči. Tyto změny způsobily nekompatibilitu starších doplňků.
Přechod na Python 3 je důležitý z hlediska bezpečnosti a změny, které se týkají systému na zpracování řeči přinesou v budoucnu mnoha vylepšení.
Tato verze rovněž přináší kromě jiného podporu pro 64 bit Java VMS, funkci clona obrazovky, zvýraznění fokusu, podporu pro další braillské řádky, zobrazovač braillu a mnoho dalšího.
Nové vlastnosti
- V Java aplikacích byla vylepšena přesnost přesunu myšši na navigační objekt v editačních polích.
- Přidána podpora pro následující braillské řádky Handy Tech: (Basic Braille Plus 40 Basic Braille Plus 32 Connect Braille)
- Klávesové zkratky, které jste v dialogu vstupní příkazy nadefinovali můžete nyní odstranit pomocí tlačítka obnovit na původní hodnoty.
- Informace o formátování v dokumentech MS Word nyní oznamuje i informaci jestliže je text skrytý.
- V editačních polích je možné skočit na začátek vyznačeného bloku na kopírování klávesovou zkratkou Nvda+Shift+F9.
- V prohlížečích Internet Explorer, Microsoft Edge i v aktuálních verzích Firefoxu a Chrome jsou oblasti stránky oznamovány při objektové navigaci i v režimu fokusu.
- V prohlížečích Internet Explorer GoogleChrome a Mozilla FireFox je nyní možné se pohybovat po článcích a po seskupeních. Tyto zkratky nejsou ve výchozím stavu nastaveny. Můžete je nastavit v dialogu vstupní příkazy.
- Nvda nyní oznamuje i ilustrace, jde o samostatné objekty pohybovat se po nich lze pomocí klávesové zkratky O.
- Přidána funkce clona obrazovky (funguje od verze systému Windows 8) po aktivaci se obrazovka překryje černou barvou.
V dialogu vstupní příkazy můžete definovat klávesovou zkratku, která při prvním stisku zapne clonu do nejbližšího restartu Nvda nebo po dvojtém stisku aktivuje clonu na trvalo. - Clona obrazovky lze nastavit v nastavení kategorie vizuální.
- Přidána funkce pro zvýraznění objektů na obrazovce.
Je možné nastavit zvýraznění navigačního objektu, fokusu a kurzora v režimu prohlížení. Upozorňujeme, že doposud používaný doplněk zvýrazňovač fokusu (focus highlight) není s touto funkcí kompatibilní. - Přidána funkce zobrazovač braillu. Umožňuje na obrazovce zobrazit braillský výstup, který by jinak Nvda posílal do fyzického braillského řádku.
Dobrý večer, nejnovější verzi s těchto stránek jsem si stáhl, ale bohužel mi nejde na win 7 64 bit nainstalovat.
Pingback: Vyšla nové verze open source odečítače obrazovky NVDA 2020.1 | Pélion
Pingback: Vyšla nové verze open source odečítače obrazovky NVDA 2019.3.1 | Pélion