nvda 2016.2 – další stabilní verze opensource odečítače je venku!

Nezisková organizace NV access vypustila další stabilní verzi oblíbeného volně šiřitelného odečítače obrazovky NVDA s označením NVDA 2016.2.

mezi přednosti této verze patří zvukové oznamování pravopisných chyb při psaní, oznamování gramatický chyb v aplikaci MS Word a opravy chyb pro kancelářský balík MS Office.

NVDA je vyvíjen jako svobodný open source odečítač obrazovky. Jeho vývoj podporuje nezisková organizace NV ACCESS. Pokud máte zájem finančně podpořit vývoj NVDA můžete tak učinit na stránkách

NV ACCESS

Nové vlastnosti

 • V prohlížeči Internet Explorer a v ostatních MS HTML prvcích klávesové zkratky A a SHIFT+A přesouvají kurzor na doplněný a odstraněný text.
 • V tabulkách aplikace MS Excel NVDA oznamuje úroveň skupiny buněk a rovněž oznamuje jestli jsou zbalené nebo rozbalené.
 • Nyní můžete informaci o formátování zobrazit v režimu prohlížení. Stačí dvakrát rychle za sebou stisknout příslušnou klávesovou zkratku.
 • V aplikaci MS Excel 2010 NVDA dokáže oznámit tvar a výplň v buňkách tabulky. Automatické oznamování nastavíte tak, že zaškrtnete oznamování barev příslušném dialogu NVDA.
 • Nová braillská překladová tabulka: Koinská Řečtina.
 • V prohlížeči logu lze nyní log jednoduše uložit klávesovou zkratkou CTRL+S.
 • NVDA dokáže zvukem oznamovat pravopisné chyby, při psaní textu. Zobrazení pravopisných chyb musí editační pole podporovat. V NVDA musíte zaškrtnout oznamování pravopisných chyb a rovněž zvukové oznamování pravopisných chyb během psaní textu.
 • V aplikaci MS Word NVDA dokáže kromě pravopisných chyb oznamovat také gramatické chyby.

Odkaz ke stažení

Stáhnout NVDA 2016.2
Příspěvek byl publikován v rubrice novinky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře u nvda 2016.2 – další stabilní verze opensource odečítače je venku!

 1. honza napsal:

  Děkuji za NVDA. Výborný program. Lepší než všechny ty balíky softwaru pro nevidomé za hříšné peníze, které zaplatí stát. NVDA je zdarma a funguje perfektně, nezatěžuje počítač. Mám jen drobné upozornění, nová verze 2016.2 způsobuje pád MS Word hned po jeho startu a neustálé obnovování jeho spadlých souborů. Vyřešil jsem to zpětnou instalací NVDA 2016.1

  • admin napsal:

   zdravím,

   Nejspíš půjde o lokální problém na vašem počítači… na počítačích kde NVDA provozujeme funguje vše bez problémů – včetně aplikace Word.
   Hezký den.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *